Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008

18. 1. 2010
 Tento rok poprvé získává Rodinné centrum Jablíčko díky žádosti o dotaci na Pardubický kraj v programu podpory poskytování činností a služeb působících proti sociálnímu vyloučení grant na personální zajištění centra. Díky tomuto projektu jsme zajistili 2 pracovnice na dohodu o provedení práce a mohli nepatrně rozšířit programovou nabídku centra. Rádi bychom v profesionalizaci centra pokračovali nadále i v příštích letech.

 

 
 

RC Jablíčko je členem Sítě mateřských center o.s. Síť MC v ČR spojuje jinak nezávislá mateřská centra po celé republice, pomáhá jim s propagací a podporuje zviditelnění této mezinárodní aktivity v naší zemi. Tímto je nám otevřen prostor pro zapojení se do různých projektů a kampaní, které Síť MC pořádá.

V roce 2008 to byly např. Společnost přátelská rodině, v rámci které bylo na základě našeho návrhu oceněno Město Jablonné nad Orlicí, kampaň Spolu u kulatého stolu, která je zaměřená na prohloubení a zlepšení spolupráce s představiteli měst a obcí, a v neposlední řadě také Obec přátelská rodině, kde se Město Jablonné nad Orlicí ve své kategorii umístilo na krásném 2. místě.

 

V květnu jsme se zapojili do mezinárodního projektu nazvaného Světový týden respektu k porodu. V centru probíhala výstava propagačních materiálů, odborných textů a publikací, kterou Jablíčko připravilo ve spolupráci s Hnutím za aktivní mateřství. Zároveň byly uspořádány besedy nazvané Vše o porodu s MUDr. Karlem Zárubou a Vliv prožívání a životního stylu matky v těhotenství na dítě s Mgr. Darinou Fialovou.

 

I nadále se budeme snažit co nejvíce podílet na jakýchkoliv projektech a kampaních, které budou prospěšné nejen nám, ale i široké veřejnosti, městu a jiným občanským společnostem.